Sokan vagyunk, akik a tengerparti nyaralásból szebbnél szebb kagyló és csigaházakkal felpakolva érkezünk haza. Két évvel ezelőtti floridai látogatásunk után mi például akkora zacskónyi kagylót szedegettünk össze Port St. Lucie-tól egészen Key West-ig, hogy a repülőtéri kábítószer jelző kutyával vizsgáltatták át a fura csomagot. 😀
A kagylók egy része a gyűjteményünkbe került, más darabok díszes üvegbe szórva díszítenek. A válogatottan szépek homokágyon fekszenek gyertyákat körülvéve, és készültek már sprayfestékkel festett darabok is.
Bárhogyan használjuk is őket, lényeges, hogy alaposan tisztítsuk meg a héjakat, házakat, hiszen baktériumok hordozói lehetnek. Tisztíthatjuk szappannal és körömkefével, áztathatjuk fehérítőbe, de ki is főzhetjük őket. Utóbbinál 5-6 perc forralás javasolt, majd kiemelve a vízből hagyjuk alaposan kívül belül megszáradni a héjakat.
Egyesek hígított sósavba (1/4 sósav + 3/4 víz) mártják 15-20 másodpercre a kagyló és csiga héjakat a tisztaság érdekében. Állítólag ez leszedi a meszes lerakódásokat is, és ragyogó színt kölcsönöz nekik. (A fényes kagylókat azonban mattá teszi! ) Fontos, hogy a megfelelő védelem biztosítása mellett (kéz, szem, ruha, bútor) azonnal, alaposan mossuk le kagylókat a sósavfürdő után vízzel, ellenkező esetben az anyag egy idő után teljesen feloldja a meszes héjakat. (forrás)
A későbbi felhasználási módtól függően aki fényes vizes hatású felületet szeretne, áttörölheti a kagylókat, csigákat babaolajjal. Ekkor valóban olyan élénk színük lesz, mintha vízben állnának.
Ha pedig már tisztán ragyognak, el lehet gondolkodni, hogy mire használhatjuk őket.
Nagyon kedves megoldás, ha kis mécsestartókat készítünk.
Egy pálcikára ragasztva lehet stílusos, nyári koktélpálca.
Fénykép keretre ragasztva, – különösen ha egy hangulatos nyaralási fotót ölel körbe – telitalálat.
Letisztultabb a végeredmény, ha egyforma kagylókat, csigákat használunk, vagy ha a gyöngyházas belsejével kifelé ragasztjuk a darabokat a keretre.
Madzagra, csokorba fűzve lehet könyvjelző, de a falra felakasztva, vagy függöny elkötőnek is remek.
Szebbnél szebb, egyszerűbb vagy díszesebb koszorú is készíthető belőlük.
Mélyebb képkeretekbe (pl. IKEA Ribba) egy egész kis mini világ varázsolható. A háttér legyen egy térkép részlet, lehetőleg az, ahonnan a homok és a kagylók származnak. Az aljára szórjunk kevés homokot, erre pedig a tengerparton gyűjtött kincseinket.
Bármilyen csúnyább edény, kaspó megújítható, ha kagylókkal sűrűn körberagasszuk. Milyen jól mutat a virág ebben az egyedi tartóban!
Stílusos ültetőkártya a kagylóba írt név.
Üvegek dugójára felragasztva is különlegesen jól mutatnak a formás csiga és kagyló példányok.
Ez itt ugyan egy vízparti szálloda menő recepciója, de a nyaraló kulcsát miért ne turbózhatnánk éppen így?
Fűzhető belőle diszkréten csengő-bongó szélcsengő is.
Ó az egyik kedvencem, amikor egy gömb van borítva gyönyörű egyforma csigákkal vagy kagylókkal.
Festéssel, vagy filctollal is gyönyörűen lehet díszíteni a kagylókat. Az aprólékos munka kikapcsol, a végeredmény pedig nagyon szép.
A kagylók festését a gyerekek is élvezik, de a felnőttek profi, művészi szintre is emelhetik a kagylóhéjak díszítését, melyekből aztán különlegesen szép tálkák lehetnek.
Gyönyörű a kézzel festett rusztikus osztriga só- és borstartó.
Lauren Bishop georgiai művész készítette ezt az ötletes kagyló borítású kis könyvecskét.
A hangulatos fények mindig mutatósak, hát még ha ilyen stílusosan kagylók ölelésében világítanak.
A fényfüzérek nagyon divatosak, és könnyen egyedivé is tehetjük őket ha kagylóburába zárjuk.
Stílusos, egyszerűen természetes vagy elegáns ékszerek; fülbevalók, karkötők, nyak- és bokaláncok, hajpántok készíthetők kagylóból. Natúran vagy egy kis sprayfestékkel megszínezve fantasztikus ékszerek lesznek.
Remélem tetszettek az ötletek, és találtok köztük megvalósításra érdemeset.
A képek forrása a képekre kattintva érhető el.
Szólj hozzá!