Az utóbbi időben kicsit megcsömörlöttem bizonyos dolgoktól. Olyanoktól, amik a mindennapi életem részei voltak, de egy idő óta nem okoztak annyi örömöt, mint korábban. Nem ijedtem meg ezektől, az ember folyamatosan változik, jó esetben fejlődik és természetes, hogy ezzel együtt az ízlése, az érdeklődési köre sem marad teljesen ugyanolyan.
Persze nem dobom el az értékrendemet, nem fordítok hátat korábban kedves hobbijaimnak, de a hangsúlyok változhatnak, ami a valamikor a mindent jelentette, kevésbé lesz lényeges, helyette pedig más dolgok lépnek be az életünkbe. A görcsös ragaszkodás ilyenkor hasztalan, az önvizsgálat azonban fontos, vajon miért történik ez lelkünkben?
Lehet, hogy amiatt, hogy egy évtizede kiemelten foglalkozom a dekorációval, esetleg az egyre erősödő online zaj miatt, de egyre inkább a kevesebb több elvét vallva az egyszerűség felé fordulok. A díszítéssel nem hagyok fel, de átgondoltabb beszerzésekkel, gyakoribb felújításokkal, átalakításokkal, kicsit szembe megyek a folyamatos vásárlásokat ösztönző trendekkel.
Kevesebb tárggyal veszem körül magam, de válogatott, jól kombinálható vagy egyedi, színvonalas darabokkal. Ez nem jelenti azt, hogy drága design cuccokra hajtok, csodás minőséget, különlegeset ki lehet fogni olcsóbban is, csak odafigyelés kell hozzá.
A korábbinál is jobban felértékelődik szememben a régi patinás darabok szerepe, különösen, ha a karcok, repedések, kisebb nagyobb sérülések a saját családom múltjáról mesélnek.
Egyre gyakrabban nyúlok a természetes anyagok, a természet adta kincsek felé, ebből alakítva ki otthonunk díszítését. Megnyugtató, környezet- és természetbarát hozzáállás, mely még a pénztárcám is kíméli.
És ami azt hiszem a legfontosabb új dolog az életemben, nem hajszolom többé a tökéletességet, így nem leszek elégedetlen. Legalábbis igyekszem, hogy kívül belül eszerint érezzek és lássak.
A dolog már egy ideje érlelődik bennem, konkrétan megfogalmazni azonban eddig nem tudtam. Karácsony előtt azonban olvastam egy remek könyvet, melyről a könyvajánlómban már olvashattatok: Oliver Luke Delorie: Wabi Sabi című könyvét.
Nagyon meglepett, hogy mindaz a változás amit igényeltem, tökéletes összhangban volt a wabi sabi filozófiával, és a “lakberendezési vonala” is tökéletesen illett új elképzeléseimhez. Mintha egyenesen nekem találták volna ki.
Szeretném, ha ezt a most felvázolt vonalat lazán követve inspirálhatnálak benneteket ebben az új évben, sőt nagy örömmel venném, ha egymást látnánk el ötletekkel. De ennek részleteit majd egy későbbi posztban árulom el.
A wabi sabiról bővebben pedig ott olvashatsz:
A posztban megjelenő képek a gyönyörű otthonról az IKEA oldalán rendszeresen megjelenő Ötletek közül lettek válogatva, ahova érdemes rendszeresen benézni friss, kreatív inspirációkért. A konkrét posztok: itt és itt olvashatóak. A házigazda, Anita Insta fiókját pedig érdemes köveni: @ madebytonia
Szólj hozzá!