Think outside the box! – javasolják a kreatív szakemberek a divat, a lakberendezés és talán az élet minden területén. Az egyedi gondolkodás megfűszerezi az életet, és – nem túlzás – ez viszi előre a világot.
Szóval hajrá, gondolkozz a megszokottól eltérően, és használd ötletesen tárgyaidat is! Nem is olyan könnyű ugye?
Megszoktuk, hogy a csészéből iszunk, a szervírozó tálból kínálunk, a szennyestartó zsák a tisztítandó ruhák, az evőeszköztartó kanalak, kések, villák tárolására szolgál. Pedig mi a csíkos Klunka szennyestartóban játékokat tartunk, a Stödja evőeszköztartóink pedig több helyen pl. irodai fiók rendszerezőként, vagy a fürdőszobában is remek szolgálatot tesznek.
Ezekről az alábbi posztokban olvashatsz:
10+2 nyerő ötlet evőeszköztartó felhasználására
Már ezekből is látszik, hogy szeretjük praktikusan kihasználni a tárgyainkat, melyek mivel mutatósak is, kínálják magukat az alternatív hasznosításra.
Nemrég például az utóbbi évek legszebb bögréi kerültek a szemem elé. Az Översikt elnevezésű, nagy méretű, minőségi fehér porcelánon fekete bohém pöttyök és csíkok sorakoztak, melyekből gyorsan be is szereztem egy készletre valót.
Ittunk belőle becsületesen, de annyira szerettem nézegetni is őket, hogy használat után nem akartam félretenni, szekrénybe zárni, hogy hogy hirtelen beugrott egy ötlet. Miért ne használhatnám a mutatós darabokat kaspónak?! Mindig szem előtt lenne, ha pedig kicsit megunjuk, egy extra alapos tisztítás után ismét abból kortyolhatnánk napi kakaónkat.
Így mutat a fehér török szegfű a csíkos és a pöttyös bögrében. Hát nem édes?
A nagyobb zöldek remekül mutatnak tárolásra tervezett textil vagy tengerifű kosarakban is. A terjedelmes Vitorlavirágot korábbi kaspójával együtt helyeztem el a pöttyös Plumsa kosárban, így nem folyik ki a víz az öntözések során sem. Mivel a cserepem kicsit kisebb volt mint a kosár, alul egy papírdobozkával emeltem meg, felül pedig egy csokornyi rafiát kanyarítottam rá, így téve teljessé a látványt.
A Plumsa tárolókosár egy ideig biztosan a vitorlavirág dekoratív “kaspója” marad, mire megunjuk, jöhet az újabb ötlet, pl. a Fladis tengerifű kosár? Végül is a Fryken kosárkák a kisebb virágokhoz jól beváltak. 😉
A kaktuszok és a pozsgás növények nem igényelnek nagy mennyiségű földet a gyökerüknek és többnyire nem is olyan magasak, így remekül mutatnak egy laposabb tálban is. Így esett, hogy az IKEA formás, acélszürke Sommar 2018 szervírozó tálját pozsgás kerté avanzsáltam.
Így készült:
- A virágföldet kavicsos homokkal lazítottam, ebbe helyeztem el a kis tövekre szedett szukkulenst. Egyféle növényt, Szálkás Aloé-t (Aloe Aristata) ültettem, de jól mutatna több szárazságtűrő növény kombinálásával is.
- A jól lenyomkodott és megnedvesített földre fehér, apró szemű akváriumi díszkövet kanalaztam, ügyelve arra, hogy teljesen beborítsa a talajt, de a növényekre ne hulljon.
- Végül néhány nagyobb, hófehér folyami kaviccsal tettem teljessé a látványt.
Mivel a kaktusz és pozsgásfélék kevés vízzel is szépen fejlődnek, sőt legtöbbjük végzete a túlöntözés okozta rothadás, az ilyen vízelvezetés nélküli tálaknál különösen ügyeljünk, hogy ne öntözzük túl növényünket. Az én tálam több mint egy hónapja készült, azóta sem locsoltam, a kissé nedves föld ragyogóan ellátja azóta is nedvességgel.
Biztatlak, próbáld ki az ültetést ilyen rendhagyó virágtartókba is, élvezni fogod a változatosságot, egy-egy új ötlet kigondolása pedig örömmel tölt majd el. A járatlan úton bandukolni mindig sokkal izgalmasabb, mint a kitaposott ösvényt követni.
A posztot az IKEA támogatta, de vélemény 100%-ban a sajátom.
Szólj hozzá!