A márkás kávéfőző géppel főzött, aromás, minőségi kávénak nincs párja. A legegyszerűbben a praktikus kávékapszulás gépekkel főzhetünk kávét, aminél egyenletesen magas minőségben, pillanatok alatt kapjuk ízes, frissen főtt feketénk. Nem csoda tehát, ha az utóbbi években a kávékapszulás kávéfőző gépek piacán robbanásszerű fejlődés ment végbe.
A Nespresso csúcsminőségű kávéfőzőihez tartozó, a kávé aromáját és frissességét tökéletesen megőrző kapszulái élen járnak az íz tekintetében. Egyetlen ellenérv ellenük a használat után visszamaradt csomagolás lehet.
Vajon újrahasznosítható egy Nespresso kávékapszula és ha igen hányszor?
Az utolsó csepp kávé nem jelenti a felhasználás végét – állítja a Nespresso, és példaértékűen nem csak szavakkal, hanem tettekkel válaszolja meg a kételkedők aggodalmas felvetéseit, amikor a használt kapszulákat nem hulladékként definiálja, hanem újrahasznosítási alapanyagként és eszerint is jár el.
Az alumínium kapszulák tökéletesen védik a kávét a fénytől, a levegőtől és a nedvességtől, megőrizve az őrlemény frissességét, újrahasznosításuk pedig korlátlan, így a Nespresso egyértelműen a környezetbarát alumínium kapszulák mellett teszi le a voksát. Kávékapszuláik a kidolgozott újrahasznosíthatóság miatt lefőzés után is értéket képviselnek, hiszen korlátlan alkalommal használhatóak fel, és bármilyen tárgy készülhet belőlük.
A Nespresso jól működő újrahasznosító rendszert vezetett be a használt kapszulák gyűjtésére, melynek során a kávézaccot komposztálás útján, az alumíniumot pedig különböző tárgyakban hasznosítják újra. Egyedi ötletekkel rukkolnak elő világszerte, melyek során látványos és kreatív módon mutatják be, hogy az újrahasznosított alumínium milyen sokféleképpen nyerhet új életet. A használt kapszulákból készül többek között a svájci Victorinox bicska, a Caran d’Ache toll, bicikli vagy éppen szemüvegkeret.
Igen, szemüvegkeret, nem is akármilyen, mivel a Nespresso exkluzív együttműködést kötött az újrahasznosított anyagokból, kézzel készített szemüvegeket gyártó és értékesítő Tipton Eyeworks-szel, hogy felhívja a figyelmet az újrahasznosítás fontosságára. Ennek eredményeként született meg az újrahasznosított alumíniumból készült, Nespresso Kazaar, Livanto, Dharkan és Roma kávék ihlette, szuperlimitált mennyiségben gyártott Nespresso Inspired by Tipton szemüvegkeret kollekció, melynek egyedi darabjai máris a hazai hírességek kedvenceivé váltak!

Till Attila
A két cég ezzel a közös projekttel kívánja felhívni a figyelmet az alumínium visszagyűjtésének és újrahasznosításának fontosságára, felhasználásának sokoldalúságára. Az együttműködés társadalmilag is fontos ügyet szolgál, valamint a Nespresso stílusosságát, minőségét és kreativitását is jól szimbolizálja.
A szemüvegek kereskedelmi forgalomban nem kaphatóak, de egy nyereményjáték keretében te is nyerhetsz egy darabot a limitált kollekcióból. Részletek a Nespresso oldalán.
A Nespresso környezettudatos vállalkozásként hívja fel figyelmünket az újrahasznosítás fontosságára, és ebben segíti is a vásárlókat. Nem csak beszél a fenntarthatóságról, aktívan tesz is érte, a világon egyedülállóan mutatja be, milyen sokoldalúan használható fel az alumínium.
A Nespresso újrahasznosítási programja idén májustól tovább bővül az üzleti szektor, elsősorban az irodaházak, a szállodák és az éttermek igényeihez szabott speciális Nespresso Professional kávépárnák visszagyűjtésével.
Tudtad?
Kapszula rendeléskor ingyenesen kérheted a Nespresso használtkapszula-gyűjtőtasakját, mely egy újrahasznosított anyagból készült, zárható műanyag zacskó. Ebben személyesen vagy küldeményként juttathatod vissza használt kávékapszuláidat, hogy újrahasznosíthassák. Válaszd a személyes leadást egy Nespresso Boutique-ban, vagy add át tasakba zárt használt kapszuláid rendelésed átvételekor a futárnak.
A Nespresso használt kávékapszulái gördülékenyen kialakított visszagyűjtő rendszerével és a kapszulák teljes körű újrahasznosításának kialakításával rengeteget tett az ökológiai lábnyomunk csökkentésének elősegítésért, így ezután már tényleg csak rajunk múlik, hogy éljünk a lehetőséggel, ezzel is óvva környezetünket a túlzott terheléstől.
Szólj hozzá!