A nyár lassan elmúlik, a virágok lehullanak, én azonban lázasan dolgozom azon, hogy kicsit konzerváljam még a virágpompás nyarat. Tobozokból már tavaly is készítettem egy “csokrot”, akkor színesre fújtam sprayfestékkel a tobozok hátulját, ecsettel kis sárga virágközepet csöppentettem a közepükbe és tálba rendezve illatos loncfolyondár formázta fészek ölelésében díszített a hamis virágcsokrom. Itt nézhetitek meg.
Az idén újra nekiálltam, hogy az ötletet továbbfejlesztve még élethűbben imitáljam a virágokat. Ezúttal a kis virágfejek koszorúhoz készültek, a vadonatúj fejlesztésű Pinty Plus Aqua sprayfestékekkel.
Így készül a tobozvirág:
A fenyőtobozokat kiszárítottam, így tágra nyílva jóval könnyebb dolgozni velük.
Csípőfogóval egyenként megragadtam a középső részüket és a felső néhány pikkelyt csavaró mozdulattal eltávolítottam. Addig tépkedtem, amíg viszonylag lapos tobozkákat kaptam, aminek azért körbe néhány “leendő szirma” még megmaradt.
A tépkedés után visszamaradt szálakat ollóval távolítottam el.
A pikkelyek felületén lévő magocskákat, hártyát szintén kikapirgáltam.
Mivel nagyon természetes hatást szerettem volna, a barna tobozközepet natúran hagytam. Hogy a festék ne érje, dekortapasszal kör alakban fedtem be.
Jöhetett a festés. Mivel a Pinty Plus Aqua alacsonyabb nyomású festék mint a megszokott sprayfestékek így beltérben is használható, és a kis szórás miatt még az egymáshoz esetleg közel festett különböző színű tárgyak sem lesznek felülszínezve.
A Pinty Plus Aqua festékeket fejjel lefelé állítottam, majd egy gyors, pontos mozdulattal felhelyeztem rájuk a szórófejeket. Felráztam és a sprayfestékekkel pillanatok alatt színre fújtam a kis tobozokat.
Gyönyörűek lettek a színek, alig bírtam kivárni a javasolt egy óra száradási időt, hogy a dekortapasz fedést letekerve teljes pompájában láthassam a frissen színezett kis virágfejeket.
Ilyenek lettek:
A koszorúhoz egy gallyból hajlított kör alapra ragasztópisztollyal erősítettem fel a “virágokat”. Természetesen a tényleges munkát tervezés előzte meg, próbálgattam a színeket, a méretet hogy a legjobb végeredmény születhessen.
A tobozok felerősítése után valami zöld után néztem a kerteben, ami a réseket kitöltheti. A hóbogyó tökéletes lett erre a célra, de gyönyörű lehet mohával, magyallal, borostyánnal is.
Ilyen lett végül a koszorú, mely megtévesztően szép. Amikor mondom valakinek, hogy a virágok tobozból vannak a válasz: Jó jó, de a szirmokat miből készítetted?! 😀
Készíts te is toboz koszorút, és küldd el, hadd lássuk mi is hogy sikerült!
Hú én annyira imádom a tobozokat, olyan tökéletesen szépek. Mindig össszeszedek párat, de úgy igazán sose tudok az alakjuk miatt mit kezdeni velük. Ééés most így, virágnak megcsinálva őket, hát szuper ötlet, tuti kipróbálom:)
Biztatlak próbáld ki élőben is nagyon szépek lesznek! 🙂
Most rendeltem meg a festéket! 🙂 A kék virágok a kaspóban hogy készültek? Szerintem fog maradni még toboz, szívesen csinálnék belőlük száras virágokat is. Van ötleted hozzá?
Kata, a kék virágok ugyanúgy készültek, nincs száruk, de a művirág levelei nagyon jól megtartják a “virágfejeket” ha kicsit benyomkodom közéjük.
Ha szárral készíteném vékony drótot illesztenék a toboz szirmai közé, 2 szálat, x alakban a száránál pedig összesodornám. Ezt a szárat papírral tekerném körbe és lefújnám.
Jó alkotást kívánok!
Kedves Dekorella!
Soha nem csináltam tobozból még semmit pedig erdőjáró emberke vagyok.Köszönöm a részletes leírást..Naaa most kedvet kaptam hozzá.Le tudnád írni( mint pasi kérem) a szív koszorú elkészítését.Köszönöm..
Örülök, hogy sikerült kedvet csinálni a tobozos alkotáshoz. 🙂 Viszont nem értem pontosan milyen szív koszorú leírását kéred. Hol láttad?