Pezsgőről, az új kutyánkról már olvashattatok többször a blogon. Áprilisban véletlenül leltük meg az édes kölyköket, gyorsan kiválasztottuk a kis csibészünket, és haza is hoztuk. Bár hónapok óta készültünk egy kutya befogadására, érkezése mégis váratlanul gyors volt, a kis blöki már Tamás ölébe bújva figyelte, hogyan fejezzük be a háza és a kennelje kerítésének barkácsolását.
A festés azonban elmaradt, a több napos procedúra miatt nem akartuk megzavarni az éppen új otthonával ismerkedő kiskutyát. Addig-addig hagytuk ismerkedni az új hellyel, hogy egész megnőtt közben.
A kerítés azonban ilyen nyers formában nem maradhatott.
Most nyáron azonban Pezsgő elment “nyaralni” pár napra, és mire hazatért gyönyörű, frissen festett kerítés és nyári kutyaól várta.
Így szépült meg:
A fa kerítést multi csiszoló géppel alaposan lecsiszoltam, majd portalanítottam.
Erre jött az első réteg, az alapozás, a fát Poli-Farbe Boróka Base fakonzerváló alapozóval kezeltem, hogy a gomba, penész és rovar kártevők ellen megfelelően védjem.
Ecsettel vittem fel a híg alapozót, minden szegletre ügyelve. Ezt a lépést nem érdemes kihagyni, ezzel kezelve jóval hosszabb életű lesz a lefestett tárgyunk. A színtelen folyadék gyorsan beszívódott, de szerencsére jól lehetett látni a nedves fa színéből merre kentem már.
Gumikesztyűben dolgoztam, ezt ajánlom mindenkinek, hogy ne érje a bőrét se az alapozó, se később a lazúr. Jobb, ha nem a legvékonyabb latexet választjátok, a 100. le és felvételnél már tudni fogjátok miért javasoltam ezt. 😀
A Poli-Farbe Boróka Base fakonzerváló alapozót tilos csiszolni, így erre egy napos száradást követően már jöhetett a választott festék, a Poli-Farbe Boróka oldószeres vékonylazúrja sötét tölgy színben.
Alaposan felkeverve a festéket – szintén ecsettel dolgozva – kentem a fa léceket, jóval óvatosabb ecsetvonásokkal, mint az alapozónál, hiszen itt a kapkodás, a túl sok festék felvitele már látható megfolyások formájában figyelmeztetett a türelmes, lassúbb munkára. Különösen arra kellett ügyelni, hogy amíg az egyik oldalt kenem, a másik oldalra átjutó cseppek ne hagyjanak sötét foltot, csíkot a túloldalon. Így miután az egyik oldal meglett, gyorsan átmentem a másikra, és ecsettel elsimogattam az átjutó barna pöttyöket.
Ez az első réteg festék szépen beszívódott, gyorsan meg is száradt a nyári melegben, de erre is hagytam egy nap száradást, hiszen ennyit javasolnak, és ezeket bizony érdemes mindig betartani a szép, tartós végeredmény érdekében.
A harmadik napon a második réteg felvitele előtt már nem csiszológéppel hanem kézi csiszolópapírral óvatosan átsimogattam, csiszolgattam a felületet, portalanítottam, és jöhetett az utolsó réteg.
Mivel már nagyon szép volt a szín így is, megfordult a fejemben, hogy vajon tényleg kell a két réteg? De így utólag beláttam, abszolút szükséges. Amíg az első réteg beszívódott, ez a második már egy fényesebb védőréteget képezett a felületen, így téve abszolút vízlepergetővé azt.
Íme a végeredmény:
A nyári kutyaólat is lekentem, hogy passzoljon a többi fa részhez. Fontos a harmónia, de a kutyát nem a festék színhez választottam. 😀
Poli-Farbe Boróka Base fakonzerváló alapozó, Poli – Farbe Boróka oldószeres vékonylazúr, pár óra munka, a száradás miatt 3 nap és gyönyörű sötét tölgy színű kutyakennelünk lett. Könnyen lehetett a festékkel a dolgozni, a végeredmény pedig olyan jól sikerült, hogy hogy most jöhet a fa kerítésünk léceinek újrafestése is. 🙂
Szólj hozzá!