Vannak néhányan – maroknyian –, akinek remek kézügyességük és kreativitásuk van ahhoz, hogy a falra egyedi mintákat, ábrákat fessenek, így díszítve azt. Mások angyali türelemmel maszkolnak, stencileznek, aprólékosan méricskélve a távolságokat. És vannak akik talán türelmetlenebbek, nem szeretnének sokat bíbelődni egy festés során, mégis a csupasz, egyszínű falaknál többre vágynak, és szeretnék valami különlegességgel fűszerezni otthonuk festővásznait, a falukat. Nekik ajánlom ezt az írást.
Ahogy már egy korábbi blog bejegyzésemben is írtam, két színből (esetenként ezek különböző arányú vegyítéséből) is lehet gyönyörű, színes szobákat létrehozni.
Most azt mutatom meg, milyen egyedi, friss hatás érhető el, ha mindössze két árnyalatot használunk a festés során úgy, hogy egy éles határvonalat húzunk vízszintesen a szoba falán.
- A falat, mennyezetet alaposan pormentesítsd, nálam erre a porszívó vált be legjobban. Ezt ne hagyd ki, különösen, ha rücskösebb tapétára festesz!
- Mérőszalag vagy vízmérték segítségével húzz egy tökéletesen vízszintes csíkot a falra, erre ragaszd a maszkolószalagot. A felragasztott ragasztócsíkot egy műanyag kártyával alaposan préseld a falra, nehogy a festék bárhol aláfolyjon.
- Kezdd a festést a mennyezettel és a felső résszel, így ha esetleg cseppenne is a festék, nem kell újrakezdeni az alsó rész festését. (A Poli-Farbe Platinum zselés állaga miatt a kedvenc falfestékem, egyik használat során sem folyt, nem fröcskölt, vagy csepegett. )
- Tanácsos a sarkokat ecsettel, a nagyobb felületeket festőhengerrel festeni.
- Ha kész a felső rész, a festék félszáraz állapotában óvatosan távolítsd el a maszkolószalagot.
- A festék teljes száradását követően a frissen festett rész aljára simíts egy új maszkolószalag csíkot a korábbihoz hasonlóan eljárva és jöhet az alsó rész festése.
Hogyan válasszunk színeket?
A színeknek „súlyuk” van, általában a sötétebbeket nehezebbnek, a világosabbakat légiesebbeknek érezzük, így kellemesebb a szemnek, ha a sötétebb árnyalat kerül alulra.
Ez azonban nem kőbe vésett szabály, bátran kísérletezhetünk. Itt pl.: a fekete felülre került, és így is remekül mutat.
Hol húzzuk meg a határt?
A döntésnél vegyük figyelembe, mit szeretnénk hangsúlyozni, illetve azt, hogy a fal melletti tárgyak a falra kerülő dekorációk, milyen magasságban helyezkednek el.
Nagyon menő, ha pl.: egy polccal így van kombinálva a falfestés.
Az egyszerű, elvágólagos színváltásnál valami bohémabb megoldásra vágysz? Egy halvány ceruzavonalat követve hagyd szabadon hogy a színek egymásba váltsanak. Az ecsetvonások, a hengergurítások random ismétlődése rusztikusan felszabadító látványt nyújt.
A precíz elegancia hívei pedig kipróbálhatják milyen az, ha a két szín találkozásához mintegy elválasztásként egy harmadik színcsíkot visznek fel, vagy egy festett léc felszegecselésével teszik profibbá a látványt.
Gyakran használt helyiségekbe, vagy ahol kisgyerek vagy állat él, érdemes kipróbálni pl.: alulra a Poli-Farbe Platinum matt latex falfestékét. Ez egy speciális, könnyen tisztítható, penész és nedvességnek jobban ellenálló bevonatot képez, alig várom, hogy magam is kipróbáljam.
Kísérletezésre fel, a Poli-Farbe Platinum egyrétegű beltéri falfestékeivel öröm lesz dolgozni! Egyetlen gond lesz csak. Hogyan választasz majd a már 57 féle ragyogó szín közül? 😉
Szólj hozzá!