Nagy játékosok vagyunk, családilag a génjeinkben hozzuk a társasjátékok szeretetét. Na és a kártyáét, bár mi már nem játsszuk el a családi vagyont, mint tette egyik felmenőnk, aki “az ördög bibliája” kifejezésnek ezzel a tettével értelmet adott.
Játszanak nálunk kicsik és nagyok, a 8 éves már úgy megver sokszor logikai játékokban, hogy csak pislogok. Memória játékoknál pedig már a 4 évesnél sem rúghatok labdába.
Egyik új felfedezésünk és nagy kedvencünk a Hive nevű játék. Egyszerűnek tűnik, de csalafinta, akár minden nap újrajátszva is izgalmas fejtörő. És nem utolsó sorban gyönyörű.
Ennek a nálunk gyakran újrajátszott kedvencnek terveztem egy dobozt, mely dekoratív, tükrözi a tartalmát és megjelenésében jól illik az otthon egészéhez.
Mivel korábban soha nem próbáltam, csak csodáltam a transzfer technikával készült gyönyörű tárgyakat, gondoltam itt a remek alkalom, kipróbálom végre, ezzel díszítek.
A dobozka zsanérjait és fém szegélyét maszkolószalaggal kitakartam, magát a dobozt egy kupakra állítottam, és így jól hozzáférve minden részlethez, a zsír és pormentes felületre fújtam kedvencem, a hófehér Pinty Plus Evolution festéket. 15-20 cm távolságból lengő mozdulatokkal vittem fel 2 vékonyabb és így tartósabb réteget.
Másnap folytattam a munkát, bár a száradás miatt nem kellett volna ennyit várnom. Ezalatt kiműveltem magam leírások és videók alapján a transzfer technika rejtelmeiből.
Fogtam a festett dobozt, ráfektettem fejjel lefelé a kinyomtatott, tükrözött ábrát, majd maszkoló szalaggal ráerősítettem. A transzfer folyadékba mártottam egy vattapálcikát, kicsit leitattam hogy ne legyen rajta sok nedvesség és óvatos mozdulatokkal átitattam az ábrámat. Amikor ez megvolt, egy spatulával és egy bankkártyával is átnyomkodtam, majd óvatosan lehúztam a papírt. Hm. Jött vele minden. Még a doboz festése is. Legnagyobb bánatomra feloldotta a festéket, a nyomtatás ábrája ebbe mosódott el, rózsaszín pacát hagyva.
Bevallom úgy elkeseredtem, még fotózni is elfelejtettem a kudarcom, pedig már akkor tudtam nem adom fel! Újrapróbálom, de előtte kikérem a szuper Transzfertechnika- megvalósult transzfer munkák tagjainak véleményét, mi lehetett a baj. Ötletem sem volt, mindent megfelelően csináltam – szerintem. Kaptam is rögtön hasznos segítségeket, melyeket hálásan fogadtam.
Az egyik mindjárt az volt, hogy hiába írják a transzfer folyadékra hogy festett felületre is jó, nem mindegyikre. A tapasztalataim alapján pl. erre nem felelt meg. De nem keseredtem el, eszembe jutott, hogy van egy másik remekül bevált sprayfesték, amiről tudom hogy nem old semmilyen felületet, így univerzálisan bármire fújható; ez pedig a Pinty Plus Chalk Paint kréta festék spray.
Megcsiszoltam az elrontott doboz fedlapot, és jöhetett az új festék. Ugyanazzal a technikával fújtam, hagytam száradni, kicsit átsimogattam egy száraz dörzsi szivaccsal majd még egy réteget vittem fel.
Szép egyenletes matt felületet kaptam, jöhetett az újabb próbálkozás. Két nagyon kedves lány is írta a fent említett csoportban, hogy van egy tutibb technika az általam megtanulton kívül, ami biztos siker. Ez kell nekem! – ujjongtam magamban. Megvalósítottam, és szép lett végre.
Transzfer technika Chalk Paint kréta festék spray festéken
- A kiválasztott ábrámat méretre igazítottam, megtükröztem és lézer nyomtatón kinyomtattam.
- A mintát transzfer folyadékkal átnedvesítettem, nem vittem fel sokat, éppen hogy csillanjon az ábra. Ehhez vattapálcikát használtam, minden nedvesítés előtt egy papírtörlőn még le is itattam a felesleget.
- Amikor kész volt, majdnem a száradásig lobogtattam a papírt és csak amikor már csak nedves volt, fektettem a doboz fedelére.
- Maszkoló szalaggal rögzítettem a széleket, hogy ne mozduljon el a papír.
- Bankkártyával alaposan átnyomkodtam, kapargattam, majd dobogó szívvel lehúztam a papírt.
És jelentem, ha nem is tökéletes, de nagyon-nagyon szép lett az ábra! Tehát a Chalk Paint sprayfestékkel és ezzel a második módszerrel már nagyon jól működik a transzfer technika.
A munkának itt még azonban nem volt vége, a Chalk Paint spray igényel még egy lakk réteget, másképp “porzik” a felülete. Szerencsére már többféle lakk spray (matt, selyem fényű, fényes) közül választhatunk, én a selymet választottam. A teljes dobozra felvittem, így lesz tartós a látvány.
Nagyon tetszik az eredmény, a transzfer technikát pedig igazán megszerettem, biztosan többször is fogom még alkalmazni a Chalk Painttel festett tárgyak dekorálására. Próbáld ki te is!
Szólj hozzá!