Akik egy ideje követik már a Dekorella blogot, egy dolgot biztosan tudnak rólam: nagyon szeretem a festékkel történő felújításokat, átalakításokat. Ennek okát talán nem is kell magyarázni, hiszen minőségi festékkel csodák születhetnek kezünk alatt, miközben megélhetjük a kreatív munka semmivel sem összehasonlítható örömét.
Ezért is fogadtam nagy örömmel a Sadolin felkérését, miszerint egy kisfilmet forgatnának a következő átalakítási projektemről, egy régóta a padlásunkon porosodó, szúette kis fali vitrin megújulásáról.
Rövid egyeztetést követően egy kellemes, napsütéses, kora őszi napon megérkezett a lelkes szakember gárda, akik profin örökítették meg az átalakítás lépéseit.
Forgott a film, kattogott a fényképezőgép, hasznos jó tanácsokkal láttak el hozzáértő szakemberek, a vitrin átalakítás pedig készült szorgos kezem alatt.
Remek hangulatban telt a nap, a végeredmény pedig megért minden munkát.
Na de jöjjön a lényeg, mivel hogyan is festettem.
Első körben kiszereltem az üveglapot (nem volt nehéz, 4 kis szög tartotta), majd a zár következett. Így egyrészt nem lettek festékesek ezek a részek, másrészt könnyebben hozzáfértem minden kis szeglethez.
Jöhetett a csiszolás, először rezgőcsiszoló géppel, majd finomabb csiszolópapírral. Ezzel a módszerrel a szűkebb helyeket is jól elértem. A csiszolás lépését nem érdemes kihagyni, mivel így tudjuk eltávolítani a korábbi festék maradványait és egyben előkészítjük a felületet, hogy a festék jobban tapadjon.
A műveletet csiszoló szövettel fejeztem be, majd nedves ronggyal alaposan portalanítottam a felületet.
Jöhetett a festék, a szürke színre kevert Sadolin Velvet lazúr bázis. A szakember tanácsára nem felkevertem, hanem felráztam a festéket, így a pigmentek jól elkeveredtek és egyenletes lett a színhatás.
Nagyon könnyen lehetett kenni, a fafelület szomjasan szívta magába az alapozó réteget.
A száradás után Sadolin Superdeck vastaglazúr következett fehér színben. Óvatosan kentem, ügyelve a megfolyások elkerülésére. Inkább több rétegben kenjük vékonyan a festéket, minthogy vastag csíkok, cseppek maradjanak helyenként.
A Sadolin Superdec gyönyörűen fedett már egy rétegben is.
A száradást követően finoman visszacsiszoltam a fehér festéket vászonnal majd csiszolószövettel is, hogy helyenként előtűnjön az alsó szürke festékréteg. A természetes kopásnak megfelelően próbáltam dolgozni, az éleken jobban megnyomtam a csiszolóvásznat, így jött létre a vintage hatás.
Ismételt portalanítás után a végső fázis, a lakkréteg felvitele következett, melyhez selyemfényű, Quickstep gyorsan száradó lakkot használtam. Az első réteg teljes száradását követően még egy vékony réteget felvittem, hiszen ez a lakkozás fogja tartósítani a felületet.
Íme a végeredmény, ami a képen még száradt, így nincs végleges helyén.
A felújítás folyamata még több képpel és részletes leírással a Sadolinkisokos oldalon tekinthető meg, ahol más, látványos átalakítást is megnézhetsz.
Most pedig pörögjön a film, nézzétek meg első videómat!
Az átalakítás remek élmény volt a minőségi festékeknek és a profi csapatnak köszönhetően!
Álljon itt végül egy vicces kép, ami a forgatás alatt készült. A címe lehetne pl. Fotó a fotósról, aki fotózó fotósokat fotózott. 😉
Szólj hozzá!