Köztudottan betű függésben szenvedek, rajongok a könyvek, magazinok, újságok lapjain megjelenő, kis fekete betűkatonákból kibontakozó történetekért. Szenvedélyemmel nem vagyok egyedül, férjemet és gyerekeimet is beszippantotta a kifogyhatatlan csodákat kínáló betűvilág.
Ez az oka, hogy otthonunkat – legnagyobb örömömre – elborítják a könyvek, melyeknek dekoratív tárolása megoldandó feladat. Pincétől a padlásig mindenhol parkolnak könyveink, polcon, földön dobozokban és ládákban, de a sokszor túl színes, néha kopottas, megroppant gerincű könyvek kusza látványa nem túl szívderítő.
Ezért tetszett meg ez a fordított könyvtárolási megoldás, mely a keresgélést ugyan jelentősen megnehezíti, de visszafogott fehér-barna-drapp-bézs árnyalataival tökéletesen belesimulna természetközeli színeket felvonultató otthonomba.
Az alábbi Fernanda Marques által tervezett loft otthonba tökéletesen illik ez a megoldás, hiszen a modern, nyitott, napfényes terek szinte egybeolvadnak a házat körülvevő természettel. Ez utóbbi színei jelennek meg a házban is, különlegesen textúrált felületekkel megbolondítva, melybe a gerincükkel befelé fordított könyvek látványa harmonikusan belesimul.
A dolog nem új keletű, Andy Warhol montauki házában már a 70-es években így álltak a könyvek. (A képen nem Warhol hanem a kor híres divattervezője Roy Halston látható. )
Tetszik a látvány de nincs ennyi könyved? Már tapétán is megvásárolhatod a “könyvespolcot”, bár szerintem a valódi könyvekhez ez nem lesz fogható.
Te hol és hogyan tárolod a könyveidet? Kipróbálnád ezt a könyveket a gerincükkel befelé fordított különleges tárolási módot?
Képek forrásához kattints a képekre, a bemutatott házról pedig a Plusmood-on tudhatsz meg többet.
Kedves Emese! Köszönöm ezt a sok ízléséses képet. Pontosan ez volt a gondom a könyveimmel. (A nagy részüket már száműztem a pincébe, a maradékot pedig elkezdtem csomagolópapírba kötni, ami nagyon nagy munka, ezért felhagytam vele.) Kipróbáltam ezt a megoldást. 🙂 Nagyon tetszik. Köszönöm az inspirációt!!!
Fantasztikusan néz ki, csak nekem nem lenne praktikus. Katalógust kellene készítenem, hogy bármit is megtaláljak. 🙂
Csilla örülök, hogy tetszik a megoldás, nekem is nagyon bejön. 🙂 A csomagolópapíros változat is szuper, de bizony sok könyv esetén macerás. Persze lehet, hogy a végén jobban néznének ki még ezeknél is.
Szilvi igazad van, de valamit valamiért. Én nagyjából egy helyen tartom az egy témához tartozó könyveket így nem telne olyan sok időbe megtalálni valamit.
Az esztétikum és a praktikum sokszor nem fér meg együtt, én azért mindig próbálok a kettő egyensúlyára törekedni. Már amennyiben lehet. Aztán néha erre néha arra billen el a mérleg nyelve. 😉