Kapcsolat
  • Lakberendezés
  • Dekoráció
  • DIY – Csináld magad
    • Sprayfesték DIY
  • Made by Dekorella
  • Évszakok
    • Tavasz
    • Nyár
    • Ősz
    • Tél
  • Ünnepek
    • Ünnepeljünk!
    • Party – rendezvény
    • Valentin nap
    • Húsvét
    • Anyák napja
    • Halloween
    • Karácsony és Advent
  • Kert
  • Dekortapasz ötletek
    • Pékzsineg ötletek
    • Papír szívószál ötletek
  • Gyerekeknek
  • Lifestyle

A mobil homokozó

16 hozzászólás

A hétvégén beköszöntött az igazi meleg, a nap ezerrel sütött le ránk, és én ismét szembesültem a tavaly óta eltemetett problémával, hova helyezzem a kertben Baba homokozóját. Mert reggel, amíg hűvösebb van, jó ha éri a nap. Később muszáj az árnyékba bújni az égető sugarak elől, estefelé pedig megint az a jó, ha megsimít a napsugár. Gondoltam veszek az idén még egy homokozót, és lesz egy árnyékos és egy napos helyen lévő, de ez az extra kiadás igazán nem hiányzik most.

És ekkor teljesen véletlenül a neten belefutottam ebbe.

Mobil homokozó kerékkel

Hogy ez a pofonegyszerű megoldás miért nem jutott eszembe?! A napszaknak, az időjárásnak megfelelően tologathatom ide-oda a kerekeken a homokkal teli dobozt, és még a fű is hálás lesz érte. Mindössze erősen tartó léceket kell átfedéssel a homokozó aljára erősíteni, 4 megfelelő méretű kerékkel mobillá tenni, és kész is. (Szerintem a képen láthatónál nagyobb kerék húzható csak a füvön, és a súly miatt persze nem kell nagyon megtömni homokkal.)

Kisgyerekes szülők! Na milyen ötlet? Vajon működni fog?

Kategóriák: DIY - Csináld magad, Gyerekeknek - for kids, Nyár, Szabadtéri ez+az

Dekorella blog hírlevél

Feliratkozás
 
Ha tetszett a poszt, csatlakozz te is a Dekorella Instagram közösségéhez vagy Facebook oldalához ahol friss hírekkel, extra tartalmakkal, kulisszatitkokkal várunk. Tematikus csoportokba rendezett inspirációs képekért pedig a Dekorella Pinterest oldalát keresd fel.

Kapcsolódó bejegyzések

  • Homokozó ötletekHomokozó kisokos
  • csigaház minikaspóCsigaház mint minikaspó
  • Kéménybélésből kerti padKéménybélésből kerti pad

Comments

  1. Szilvi says

    2010. április 26. hétfő at 17:02

    Nekem nagyon tetszik!
    Elraktározom… majd egy pár év múlva… 🙂

  2. Dekorella says

    2010. április 26. hétfő at 20:53

    Igérem, addig kitapasztalom, pontosan hogy érdemes megcsinálni. 😉

  3. Pepe says

    2010. április 26. hétfő at 21:06

    Sziasztok!

    Azért sajnos ennyire nem egyszerű a dolog.
    A homoknak igen komoly súlya van, 1,2-1,5 tonna/m3. Ez azt jelenti, hogy már egy 10 cm mély, 1mx1m-es homokozó (ami nem túl nagy) feltöltésa 120-150 kg homokot jelent! Ehhez nyilván nem elég egy egyszerű szerekezet, tehát magának a homokozónak is lesz súlya rendesen. Összességében minimum 150-200 kilóval kell kalkulálni. (És akkor még nem is számoltam, hogy a homok a súlya 20%-át fel tudja venni nedvességben…)

    Ez szilárd felületnél még nem lenne akkora probléma, (a képen látható megoldás is egy burkolt teraszon van), mert egy jól csapágyazott kerékkel ez megoldható, bár mozgatni akkor is kell erő.
    Viszont füvön, laza talajon valami nagyobb kerék kellene, ami nem merül el, nem akad el, és akkor sem lesz egyszerű mozgatni. Mondjuk egy jó hámmal apuci megoldja, mert egy hős ! 🙂
    Szóval, ha valaki ilyenben gondolkodik, és egyenetlen, füves talajon akarja tologatni, akkor célszerű egy legalább 4-5 cm vastag, és minimum 15 cm átmérőjű kerék, aminek a csapágyazása bírja is ezt a súlyt. A masszívabb (nem tescos) “molnárkocsik” kereke talán jó lehet hozzá, fújható talicskakerék még jobb. Hát esztétikus mondjuk nem lesz! 🙂

    Üdv,
    Pepe
    gyakorló kétszeres apuka, aki már mászóvárat is épített

  4. Dekorella says

    2010. április 27. kedd at 09:37

    Ó szóval még egy nagyobb kerék kvartettel sem olyan egyszerű a mutatvány? Picit féltem, hogy így lesz, de reméltem a mi kisebb homokozónkat majd még csak eltologatom valahogy. Igaz azon azért elgondolkoztam, hogy az odébb gurításhoz hol találok rajta majd fogást. Na meg persze füvön kéne tolni. Hm, lehet hogy mégsem olyan nyerő az ötlet? Belegondolva, a 4 nagy kerék beszerzése közel egy új homokozó ára. De lehet, hogy egy hatalmas napernyőbe fogok beruházni.

    Pepe, köszönöm a részletes, okos infókat, az együtt gondolkodást. A számok igazán meggyőzőek. Lehet, hogy Baba apukája a te kommented miatt menekült meg egy újabb feladattól, amit Neki szántam. 🙂

    Elgondolkodtató az is, hogy az egész neten nem volt ilyen kerekes homokozó fent, csak ez az egy, persze sok különböző blogban. Ugyanis miután erre rábukkantam, rákerestem. De semmi, tehát valószínűleg nem nagyon működik akkor a dolog. Kicsit szomi vagyok. 🙁

    És még egy elgondolkodtató dolog. Off topic. Szinte minden blogbejegyzés a homokozóról arra volt kihegyezve, hogy milyen jó ötlet, mert nem teszi tönkre a pázsitot. Én mint gyakorló anyuka sokkal kevésbé aggódom a gyepért, mint a babám egészségéért, hogy ne érje az egészségtelen erős tűző nap sugárzása.

  5. Melinda says

    2010. április 27. kedd at 13:04

    pedig… pedig de vártam hogy sikerül-e:)
    (apukatárs-férjem lehet nem annyira). Pepe által írt számokkal nem lehet vitatkozni, de kicsit elszabadult fantáziámban már holmi sínrendszert is látni véltem a kert árnyékos és napos része között 🙂

  6. Pepe says

    2010. április 27. kedd at 14:02

    Sziasztok,

    hát én is majdnem elcsábultam, azért számoltam utána! 🙂
    Azért majd nyitott szemmel járok kerék ügyben.
    Méretben egy 4-5 éves gyerekeknek való bicikli kereke jó lenne, de félek az nem bírná a súlyt.

    Üdv,
    Pepe

  7. Heni says

    2010. április 27. kedd at 15:37

    Nekem is nagyon tetszik, de szerintem a nagyobb kerék nem lenne jó, mert akkor már olyan magasan lenne a homokozó, hogy a frász kerülgetne, hogy kiesik belőle a baba 🙂

  8. Noémi says

    2010. április 27. kedd at 22:01

    Szia Emese,
    épp most készült el az asztalos-féle nagyon egyszerű homokozónk (nincs kereke…), a helye már megvan, de épp azon ügyködök:
    1. bele kellene kicsit ásni a földbe, vagyis a mobilitás elvét élből elvetettük – ellenben mobil napernyőt kerekítünk majd fölé,
    2. hogyan hozok bele finomhomokot (2 x 1 m-es), hogy megtöltsem,
    3. milyen ponyvát teszek rá – hol találok,
    4. és hogyan érem el, hogy a tavalyi homokkal ellentétben ne minden köbcentiméter a füvön/virágon/teraszkövön végezze…
    Ez utóbbi persze teoretikus, mindenesetre lényegére tapintottatok ennek az örök problémának 🙂 Ha van ötletetek, írjatok!

  9. Pepe says

    2010. április 27. kedd at 23:50

    Szia Noémi,

    a barkácsáruházakban lehet zacskós kiszerelésben homokozóba való homokot venni, ez biztos nem a legolcsóbb, de valszeg a legegyszerűbb megoldás.
    Vannak cégek is akik kifejezetten ilyet forgalmaznak, például: http://www.kema-on.net/hu/vsebina/produkti/po-produktnih-skupinah/kremenovi-peski-v-vrecah/13136
    Elvileg 150-200 kg-ot bármelyik kocsi elvisz, ez két jól megtermett férfiember súlya.
    A zsákok általában néhány tíz kilósak, így emberi erővel is mozgathatók.
    Lehetőleg ne csak a csomagtartóba pakoljatok, hanem a hátsó ülés elé, vagy az ülésre is, hogy ne üljön le a kocsi hátulja.
    A tüzépeken is lehet venni homokot, de általában csak ömlesztve. Árban talán itt jobban jársz, de ehhez inkább utánfutóval menj. Ami a lényeg, hogy tiszta kvarchomok legyen, ne valami agyagos keverék.
    A homokozó aljára és oldalára érdemes néhány réteg geotextilt tenni, hogy bogarak, giliszták, egyéb lények ne háborgassák a gyerkőcöket. A fólia azért nem jó, mert abban megáll a víz.

    A takaráshoz javaslom, hogy mondjuk utánfutó takaróponyvát keress (a 2×1 m standard méret), ezeken körbe vannak lyukak, amiken keresztül jól rögzítheted. De szinte bármelyik ponyvás cég le is gyártja neked méretre.

    Ha viszont van a kezed ügyében jó barkácskészségű ember, akkor….
    … egyszer láttam egy olyan megoldást, hogy a homokozónak volt szépen csinálva teteje fából, ponyvával. Volt a négy sarkán egy-egy oszlop, amiknek a két végén és a közepén volt egy-egy csuklója, ami középen ellenkező irányban csuklik (befelé), mint a végein. az egyik vége a homokozó keretéhez, a másik a tetejének a keretéhez rögzítve. Úgy képzeld el, mint az összecsukható utazóágyak szerkezetét. Egyik oldalon felnyitod, rögzíted, másik oldalon is felnyitod, rögzíted és van egy fedett -> árnyékolt homokozód. Leengeded és máris nem megy bele a macsek.

    Üdv,
    Pepe

  10. Pepe says

    2010. április 28. szerda at 00:00

    Sziasztok,

    találtam egy másik barkácsolós megoldást is:
    http://www.bosch-do-it.hu/bosch-do-it.hu/bark%C3%A1cseszk%C3%B6z%C3%B6k/houseofbosch/8120/houseofbosch.shtml

    Üdv,
    Pepe

  11. Dekorella says

    2010. április 28. szerda at 14:33

    Nekünk alapból ez a befedhető van, hasonló ahhoz, mint ami a Bosch oldalán látható. A teteje felcsévélhető, és mindkét oldalán egy-egy fadarabbal rögzíthető. Macskák ellen kiváló, de eső esetén alulról ugyanúgy elázik, és a naptól sem véd igazán. Szóval marad az árnyékolás problémája. Akármekkora napernyőt teszek fölé, a gyerek úgyis kibújik alóla. Viszont a mi homokozónk kicsi, 1×1m, így szívem egy rejtett kis zuga még reménykedik egy kerekes megoldásban.

  12. Tamás says

    2010. április 28. szerda at 15:30

    Noémi! Homokot érdemes tüzépen venni, de nem mindegyik árulja a megfelelőt. Játszóhomokként emlegetik, sárgás színű, ezt szabad homokozóba tenni, nem sérti fel a bőrt. Sajnos ha nagyon sárga, nehezen jön ki a ruhából. Akkora nylon zsákból, ami nem szakad szét (kb. 75cm magas zsák) nekünk 2 kellett az 1x1m-es homokozóba.
    Éppen a kérdezett széthordás miatt érdemes rászámítani tartalékot. A széthordás pedig gyerekfüggő, nálunk mindenhová kerül belőle (és még nem fogyott el…) Fiúk előnyben!

    Baba apukája 🙂

  13. Noémi says

    2010. április 28. szerda at 20:17

    Emese, Pepe, Tamás: köszönöm az ötleteket, a geotextilről még nem is hallottam, és az utánfutós ponyvás standard méret megnyugtató! 🙂 Ez a felcsévélhető napernyős dolog felizgatta a fantáziám, aztán meglátjuk mi lesz. Szóval homokból sok kell, félek, hogy ez jó pár zsákot elnyel majd, sztem maradunk az előre csomagolt megoldásnál. Képek majd jönnek a Kedvenc Otthonra, ígérem 🙂

  14. aletta says

    2010. július 25. vasárnap at 02:13

    Üdv minden kedves barkácszsonglőrnek és barkácsrajongónak!

    Készített Pepe egy helyes kis mászóvárat a Mini me-jének, így a gurulós mutatvány nálunk már elmarad. Marad a fix játszórész és árnyék hiányában az, hogy 11-15 óráig nem engedjük ki a srácot.

    http://www.hna-design.hu/blog/?p=5631

    Akit érdekel, jöjjön át és nézze meg miből és hogyan készül egy mászóvár!

    Aletta

  15. Dekorella says

    2010. július 25. vasárnap at 20:37

    Szuper vár! Nagyon szép munka, igazán szerencsés kisfiú Alex. Nem fogadnátok örökbe engem? 🙂

  16. Pepe says

    2010. július 25. vasárnap at 23:20

    Miért, szeretnél Te is egy várat? 🙂
    Na jó, tudom, inkább egy kerti babaházra vágysz!
    Elárulom, hogy titokban már gondolkodom, hogy Alibabának hová fogok építeni egyet pár év múlva… Csak a színeket nem tudom, hogy fogom a kerthez hangolni.

    Egyébként köszi az elismerést, és nálunk is hozzámszólhatsz ám! 🙂

Szólj hozzá! Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.


+ kettő = 8

Friss képek az Instagramon

@dekorella
Load More...
Follow on Instagram

Összegyűjtött Dekorella linkek listája. Te hol követsz?

Dekorella linklista

Ha tetszik a Dekorella blog, kövesd a Facebookon!

Dekorella a Twitteren

Dekorella a Twitteren

Inspirációs képek

Nézd meg Dekorella Shop és Blog profilját a Pinteresten.

Ne maradj le a friss bejegyzésekről!

Follow on Bloglovin

Dekortapasz Facebook csoport Mutasd meg alkotásaid!

Dekortapasz FB csoport Dekorella

Archívum

Játékkonyhánk a nagyvilágban

Az Apartment Therapy blogon
Az IKEA Hacker blogon
A Dekorella blogon

Válogass a dekortapaszok pékzsinegek és színes papír szívószálak közül!

Minden jog fenntartva! © 2010 - 2021 · Dekorella Blog · Adatkezelési tájékoztató · Kapcsolat · Hirdess a Dekorella blogon!

This site uses cookies: Find out more.